Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Více informací
Přeskočit k hlavnímu obsahu

Spolek Kultura, z. s. pořádá opět v rámci projektu Majáles Liberec 2023 očekávaný SOUBOJ ŠKOL, který je určený pro studenty 3. ročníků středních škol v Libereckém kraji.

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

rádi bychom vám představili projekt, plánovaný v rámci akce Majáles 2023, který se koná o víkendu 26. – 27. 5. 2023 v Liberci.

Majáles, jako takový se bude konat již po šesté. Každoročně se ho účastní 3000 - 5000 lidí, dle počasí. Vzhledem k původu svátku majáles chceme čím dál tím více do projektu zapojit studenty jak středních, tak vysokých škol. Pro rok 2020 byla vymyšlena soutěž “Souboj škol“, která je určena pro studenty 3. ročníku střední  školy. Bohužel nám ji covid nečekaně zrušil a my bychom na ni chtěli v tomto roce opět navázat.

Budeme velmi rádi, když se vaše škola do soutěže zapojí. Můžeme slíbit, že soutěž bude komplexní, edukativní a zároveň prověří týmového ducha jednotlivých tříd. Studenti se mimo jiné mohou těšit na kreativní projekt z finanční gramotnosti, sportovní aktivity, soutěže z prostředí sociální odpovědnosti, zdravovědy, ekologie a udržitelnosti. Dovolte nám nastínit časový harmonogram celé soutěže.

15. 2. – 31. 3. 2023

Pro přihlášení škol a jednotlivých tříd do soutěže kontaktujte tuto emailovou adresu: johana@majalesliberec.cz či rovnou vyplňte dotazník, který je zveřejněný na stránkách www.majales.cz, kde budou zároveň zveřejněna pravidla přihlášení. Ty také najdete na sociálních sítích Majáles Liberec.

Jednotlivým školám bude přidělena jejich barva, která bude pro konání soutěže velmi důležitá. Vše bude opět upřesněno v pravidlech. Jednotlivé třídy se mohou zúčastnit kompletně a postupně se žáci prostřídají na jednotlivých stanovištích nebo vybrat tým o počtu minimálně 4 lidí. Není určen počet dívek ani chlapců, ale v týmu musí být zastoupeni všichni. Vše záleží na dispozicích samotných tříd. Nemáte ve třídě žádné chlapce nebo naopak dívky? Půjčte si vedle nebo se domluvte na účasti se svými profesory.

Duben 2023

Zadání projektu, který je potřeba připravit na soutěžní den. Kreativní zpracování projektu z oblasti finanční  gramotnosti, jehož garantem je finančně-poradenská společnost Partners, která bude společně s týmem Majálesu Liberec zárukou kontroly správného uchopení tohoto tématu studenty.

Zároveň soutěžící naučíme „Majáles taneček“, který bude vaše studenty provázet celou soutěží.

26. 5. 2023

První soutěžní den:

Udělení ředitelského volna soutěžícím třídám a jejich případným podporovatelům po čtvrté vyučovací hodině Přesné časy budou ještě upřesněny. Předběžně ale počítáme s časy takto:

13:00    sraz na Nám. Dr. Ed. Beneše před libereckou radnicí – převzetí klíčů od primátora města Liberce

13:30    start soutěží (sportovní soutěž, soutěž „barev“)

14:30    průvod směr areál LVT, tč. areál Majálesu Liberec 2023

15:00    volná zábava

27. 5. 2023

 Druhý soutěžní den:

13:00    sraz v areálu Majálesu Liberec 2023 (LVT)

13:30    start soutěží (soutěže v tématu ekologie a udržitelnost, obranyschopnost, zdravověda, sociální odpovědnost)

16:00    vyhlášení vítěze

16:30    volná zábava

Důležité informace:

Soutěže budou probíhat pod dozorem profesionálů v oboru (každý má na starost své stanoviště)

Každý student, který se zúčastní soutěžního klání, má vstup na celý Majáles ZDARMA. Ostatní studenti si mohou zakoupit zvýhodněnou vstupenku viz. web www.majalesliberec.cz

Hlavní cenou je poukaz na Kč 20 000,- na MATURITNÍ PLES.

 

Partneři soutěže Souboj škol:

PARTNERS FINANCIAL SERVICES

SANAPLASMA Liberec

31. pluk radiační, chemické a biologické ochrany GoodFellas Hybrid Gym Liberec

Ekocentrum Brniště

Přílohy

PLAKAT SOUBOJ A4 - final
PLAKAT SOUBOJ A4 - final
9 MB
majales souboj skol dopis FINAL
majales souboj skol dopis FINAL
183 kB
Zpět na výpis
Bc. Květa Šírová

Administrátor portálu

  • Liberecký kraj
  • Krajský akční plán Libereckého kraje
  • Naplňování Krajského akčního plánu Libereckého kraje