Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Více informací
Přeskočit k hlavnímu obsahu

Česká hlava vzdělává mladé vědce

09. - 11. 06. 2023
15:00 - 00:00

Česká hlava vzdělává mladé vědce

Společně s Libereckým krajem začala obecně prospěšná společnost Česká hlava organizovat víkendové kempy, na kterých se budou mladí vědci vzdělávat v kontaktu s praxí. Naučí se na nich, jak udělat patentovou rešerši, jak svůj nupad patrentovat doma i v zahraničí, jak založit start -up, kde získat finance na realizaci výzkumu, co je venture kapitál atd. Přednášet budou špičkoví odborníci z jednotlivých oborů jako je Úřad průmyslového vlastnictví, banky či investoři z venture kapitálových společností.

Pro všechny účastníky je kemp zcela ZDARMA, jedinou podmínkou účasti je  kvalitní středoškolská vědecká a odborná činnost.

První kemp se uskuteční  od 9. do 11. června v Liberci.  Další informace naleznete v Program výukového kempu. Registrace je možná telefonicky na čísle: 725 594 351, nebo emailem: pazlerova@ceskahlava.cz

"Za 22 let existence České hlavy jsme zaregistrovali mnoho případů, kdy zcela unikátní výsledek českého výzkumu se jen díky neobratnosti v kontaktu s praxí nedostal do života," říká autor projektu Václav Marek, ředitel obecně prospěšného projektu Česká hlava.

" Stále si všichni stěžujeme, jak vázne propojení vědy s praxí. Ve snahách o zlepšení vídíme velkou mezeru ve výchově začínajících vědců. Máme sice dobře propracovaný systém, jak vychovat špičkové chemiky, biology, fyziky či matematiky. Nedostává se jim však  ani znalostí ani zkušeností,  jak se orientovat v prostředí financí, patentového práva  či  podniků. Základní sumu znalostí  jim proto chceme zprostředkovat už na začátku jeiich vědecké kariéry. Posláním našeho projektu je podpora rozvoje české vědecké a technické inteligence, a to si bez vzdělávání mladých talentů nedokážeme představit.

Druh akce: Den otevřených dveří
Od 09. 6. 2023 15:00
Do 11. 6. 2023 0:00
Technická univerzita v Liberci
Studentská 1402/2
Libere
461 17
Bc. Květa Šírová

Administrátor portálu

  • Liberecký kraj
  • Krajský akční plán Libereckého kraje
  • Naplňování Krajského akčního plánu Libereckého kraje