Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Více informací
Přeskočit k hlavnímu obsahu

EXTRA TŘÍDA – JAK NA PŘÍPRAVU A REALIZACI PROJEKTŮ S VAŠIMI ŽÁKY

21. 09. 2023
13:00 - 17:00 | seminář je zdarma, pořadatel: SEV DIVIZNA Liberec, lektor: Ing. Petr Laštůvka, Lipka Brno

Chcete podporovat podnikavé kompetence žáků, povzbudit aktivní občanství a samostatnost dětí? Chcete udělat něco pro své okolí, pro přírodu či obec? Pojďte do akce! Staňte se extra třídou!

Středisko ekologické výchovy při Zoo Liberec - DIVIZNA vás zve na seminář, který vám představí program Extra třída a ukáže jak na to. Extra třída je ucelená a vyzkoušená metodika. Žáci, pod vaším vedením, připraví a mohou realizovat vlastní malý projekt. Oporou programu je metodický portál www.extratrida.cz, který vás a vaše žáky provede krok za krokem přípravou projektového záměru. Ve školním roce 2023/2024 můžete navíc získat od nás finanční podporu na realizaci vašeho záměru.

Lektor Ing. Petr Laštůvka, je dlouholetým pracovníkem Lipky, projektovým manažerem a metodikem programu Extra třída. Celý život se zabývá environmentálním vzděláváním, podporou kreativity a aktivního občanství u dětí a podporou škol.

Seminář je zdrarma a je určen pro pedagogy ZŠ, SŠ a vychovatele.

Přihlášení je možné do 19.9.2023 na www.lipka.cz/kalendar-akci

Program:

> Představení metodiky Extra třídy - 10 KROKŮ k přípravě miniprojektu. Krok za krokem si projdeme všechny fáze přípravy projektu ve třídě i v metodickém portálu www.extratrida.cz. Výklad doplní praktické tipy a ukázky s dříve realizovaných žákovských miniprojektů a doporučení pro práci s žákovským kolektivem na jednotlivých krocích.
> Jak na získávání finanční podpory. Představíme si tipy a náměty, jak získat finanční podporu pro realizaci připraveného miniprojektu. Ve školním roce 2023/2024 můžete navíc získat od nás finanční podporu na realizaci vašeho záměru.
> Jak na realizaci a vyhodnocení miniprojektu s žáky. Projdeme si zbývající dva KROKY (11 a 12) metodiky Extra třídy věnované realizaci a vyhodnocení projektu. Představíme náměty a doporučení, jak postupovat a na co nezapomenout při praktické realizaci záměru. Budeme se bavit, jak pracovat s chybou a nebát se změn projektu. Doporučíme způsoby, jak s žáky projekt vyhodnotit a oslavit úspěch.

Po skončení semináře bude prostor na individuální konzultace. Lektor bude připraven poskytnout individuální konzultace účastníkům a probrat otázky, které se nestihly nebo nešly probrat v rámci semináře.

Druh akce: Seminář
21. 9. 2023 13:00 - 17:00
Javorová 33/207
Liberec
46001
Česká republika
seminář je zdarma, pořadatel: SEV DIVIZNA Liberec, lektor: Ing. Petr Laštůvka, Lipka Brno
Více informací
Bc. Květa Šírová

Administrátor portálu

  • Liberecký kraj
  • Krajský akční plán Libereckého kraje
  • Naplňování Krajského akčního plánu Libereckého kraje