Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Více informací
Přeskočit k hlavnímu obsahu

Pro fyziku Legendární da Vinciho stroje

07. 09. - 29. 10. 2023
00:00 - 17:00 | Technické muzeum Liberec

LEONARDO DA VINCI – LEGENDÁRNÍ STROJE v Technickém muzeu Liberec - výstava v trvání p ouze do 29. 10. 2023            10:00 – 17:00 hodin Úterý –

Legendární stroje Leonardo da Vinci je nápaditá, originální a především edukativní výstava, která vtáhne návštěvníky do neskutečného světa technických vynálezů a strojů renesančního génia a nejen to. Těšit se můžete na známou kolekci obrazů i technických výkresů Leonarda da Vinci.

Žáci si zde mohou užít i zábavu s unikátním fotopointem, put your head (vlož svou hlavu) do výstavní galerie obrazů Leonarda da Vinci. Všechny exponáty Leonardových legendárních strojů jsou vyrobeny ze dřeva a podle původních nákresů Mistra, které se zachovaly prostřednictvím jeho deníků. Základ výstavy tvoří desítky maket těchto strojů s doplněním o deset interaktivních strojů v životní velikosti. Výstava tedy napomůže zcela nenásilnou formou výuce fyziky či mechaniky. Nebudou chybět další zábavné prvky pro ucelený obraz života génia. Naším partnerem je časopis National Geographic Česko.

Výstava probíhá v Technickém muzeu Liberec, který Vám nabízí obrovské množství unikátních technických exponátů.  Pro školní kolektivy je zvýhodněné vstupné: žák 70,- Kč, doprovod zdarma. Těšíme se na Vás!

Druh akce: Jiná akce
Od 07. 9. 2023 0:00
Do 29. 10. 2023 17:00
Masarykova 424/5
Liberec
46001
ČR
Technické muzeum Liberec
Více informací
Bc. Květa Šírová

Administrátor portálu

  • Liberecký kraj
  • Krajský akční plán Libereckého kraje
  • Naplňování Krajského akčního plánu Libereckého kraje