Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Více informací
Přeskočit k hlavnímu obsahu

Ve středu 19. a ve čtvrtek 20. dubna 2023 proběhla ve Frýdlantu Zemědělská olympiáda žáků středních škol. Soutěž už po šestnácté pořádala Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant. Letos se do klání zapojilo devět zemědělských škol z celé republiky, jejichž zástupci své dovednosti prokazovali v sedmi soutěžních disciplínách. Součástí druhého soutěžního dne byl ve čtvrtek také doprovodný program pro veřejnost v prostorách Naučné zemědělské stezky nad pracovištěm v Zámecké ulici. Doprovodný program navštívilo více jak 800 návštěvníku. Pro děti i dospělé byly připraveny zábavné soutěže, nechyběla ani výstava hospodářského zvířectva. 
Návštěvníci využili příležitosti vyzkoušet si různé soutěžní disciplíny jako například hod vidlemi na terč, odvážnější vyrazili na projížďku zemědělskými stroji. Součástí programu byla bohatá nabídka občerstvení.

„Zemědělská olympiáda má na frýdlantské střední škole velkou tradici. Jsem rád, že jsem mohl být svědkem zápolení žáků středních zemědělských škol. Podle pořadí nejlepších je vidět, že ta naše frýdlantská je jedna z nejlepších v republice,“ chválí náměstek hejtmana LK pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost Jiří Čeřovský, který předával ceny nejlepším žákům.

Své zastoupení měly školy z Horek nad Jizerou, Kostelce nad Orlicí, Světlé nad Sázavou, Humpolce, Frýdku-Místku, Bruntálu, Podbořan, Hubálova a samotného Frýdlantu. Celkový počet účastníků byl nejvyšší ze všech ročníků. Vyšplhal se na 33 soutěžících, mezi nimi byly i čtyři dívky.

A jak klání žáků zemědělských škol nakonec dopadlo?

Pořadí družstev:
1. místo SZŠ a SOU Kostelec nad Orlicí
2. místo ČZA Humpolec
3. místo SŠHL Frýdlant

Pořadí jednotlivců – chlapci
1. místo Matúš Širgel – SŠHL Frýdlant
2. místo Vojtěch Stanislav Nováček – SZŠ a SOU Kostelec nad Orlicí
3. místo Radim Vajsar – SZŠ a SOU Kostelec nad Orlicí

FOTO: SŠHL Frýdlant

Zpět na výpis
Bc. Květa Šírová

Administrátor portálu

  • Liberecký kraj
  • Krajský akční plán Libereckého kraje
  • Naplňování Krajského akčního plánu Libereckého kraje