Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Více informací
Přeskočit k hlavnímu obsahu

Cílem Global Teacher Prize Czech Republic 2022 je ocenit a podpořit kvalitní pedagogy, napomoci redefinovat standardy učitelské praxe a zvýšit prestiž a posílit status učitelského povolání v České republice. Primárně nejde o prezentace jednotlivých učitelů, ale učitelského povolání obecně.  Na základě příběhů jednotlivých učitelů ukazujeme široké veřejnosti možnou cestu k proměnám českého vzdělávání. 

Cena je určena pro učitele působící na základních a středních školách ČR a sleduje odbornost pedagogů, individuální přístup k žákům, vytváření a používání inovativních učebních metod a zapojení učitelů do mimoškolních aktivit a odborné komunity. Více o kritériích a průběhu hodnocení najdete na stránkách ceny. 

Přihlášení do ceny je pro přihlášené kandidáty zároveň jedinečnou příležitostí reflektovat jejich dosavadní učitelskou praxi. Finalisté se zároveň stávají součástí komunity inspirativních učitelů a získávají příležitost ovlivňovat české školství a podílet se na změnách vzdělávací politiky. 

Cena má záštitu MŠMT ČR a Senátu PČR, hlavními mediálními partnery ceny je Česká televize a Aktuálně.cz.

Na cenu může učitele nominovat kdokoli prostřednictvím nominačního formuláře na stránkách ceny do 28. února. Učitelé se mohou přihlašovat do 13. března.

FB: https://fb.watch/b3DsuYz9AA/

youtube: https://www.youtube.com/watch?v=xK0w_qEJlp0&t=3s

 

Zpět na výpis
Bc. Květa Šírová

Administrátor portálu

  • Liberecký kraj
  • Krajský akční plán Libereckého kraje
  • Naplňování Krajského akčního plánu Libereckého kraje