Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Více informací
Přeskočit k hlavnímu obsahu

Poznají středoškoláci rozdíl mezi žurnalistikou a dezinformacemi? Zmapuje to národní soutěž v informační a mediální gramotnosti MEDIÁLNÍ OLYMPIÁDA. Soutěží týmy, nikoliv jednotlivci. Hlavní cena je zájezd týmu do Štrasburku do Evropského parlamentu.

Mediální a informační gramotnost českých středoškoláků bude mapovat soutěžní projekt Mediální olympiáda. On-line test mediální gramotnosti proběhne 24. ledna 2024. Do soutěže se mohou zapojit všechny střední školy a učiliště České republiky. Organizátoři soutěže nyní přijímají přihlášky zájemců o účast. Nejúspěšnější soutěžící z každého kraje postoupí do finále a vítězové svůj úspěch oslaví zájezdem do Štrasburku do Evropského parlamentu.

Z každého kraje postoupí do finálového kola jeden tým. Finalisté se setkají osobně před odbornou porotou v City Campusu Ostravské univerzity 27. a 28. března 2024, aby vyřešili zadání několika různorodých disciplín. Ještě před tím čeká postupující tvůrčí práce s natáčením videospotů na námět digitálních kompetencí. Přesné téma ale zůstane tajemstvím až do okamžiku vyhlášení výsledků 1. kola. Hlavní cenou pro vítěze je zájezd týmu do Štrasburku do Evropského parlamentu, zajímavé ceny ale čekají na každého z finalistů.

Hlavním organizátorem Mediální olympiády je Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, příspěvková organizace Moravskoslezského kraje.

Na pořádání Mediální olympiády se podílí Ostravská univerzita a Univerzita Palackého v Olomouci, Akademie ČTK a Wikimedia CZ. Akce se koná pod záštitou prezidenta ČR Petra Pavla, ministryně pro vědu, výzkum a inovace Heleny Langšádlové, europoslance Luďka Niedermayera, rektora Ostravské univerzity Petra Kopeckého, MŠMT a NÚKIB.

Sestavit tým a přihlásit se do soutěže Mediální olympiáda 2024 mohou studenti všech středních škol a učilišť ČR až do 11. 1. 2024 na webových stránkách www.medialniolympiada.cz.

MEDIÁLNÍ OLYMPIÁDA 2024: ZÁKLADNÍ FAKTA

Organizátoři: Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, p.o., Ostravská univerzita, Univerzita Palackého v Olomouci, Akademie ČTK, Wikimedia CZ

Záštity: Prezident ČR Petr Pavel, ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová, poslanec Evropského parlamentu Luděk Niedermayer, rektor Ostravské univerzity Petr Kopecký, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost

Mediální partner: Česká televize

Partneři: SCIO, Ecomail, Nadační fond nezávislé žurnalistiky, Safer Internet Centrum ČR, Čeští elfové, JSNS.CZ, Kecy&Politika podcast, Svět techniky Ostrava

 

Youtube video

 

Zpět na výpis
Bc. Květa Šírová

Administrátor portálu

  • Liberecký kraj
  • Krajský akční plán Libereckého kraje
  • Naplňování Krajského akčního plánu Libereckého kraje