Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Více informací
Přeskočit k hlavnímu obsahu

Divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten vyzývá k zapojení do projektu „Vymyslete kámen mudrců 21. století!“. Ten je určený skupinám dětí školního věku a chce je inspirovat k hledání toho, co pálí dnešní svět. Řešení těchto problémů ale nemusí být technické či složité, projekt vyzývá děti spíše k tomu, aby se zasnily a po vzoru dávných alchymistů pátraly, vymýšlely a měnily svět…

"V souladu s cíli udržitelného rozvoje Organizace spojených národů (SDGs) hledáme spolu s malými výzkumníky vychytávky, které by udělaly dnešní svět lepším místem pro život. Může to být jednoduchý návrh na změnu s velkým dopadem. Nebo konkrétní experiment, jehož výsledek vyřeší problém, který nás pálí. Může se týkat klimatických změn a globálního oteplování nebo války, udržitelnosti nebo rovnoprávnosti, vzdělání nebo zdraví,"vysvětluje Markéta Holmanová z Geisslers Hofcomoedianten.

Popis, případně nákres vynálezů jednotlivých týmů můžete zasílat do 31. října 2023 na e-mail alchymisti@geisslers.cz, kam můžete směřovat i případné dotazy či připomínky. Doplňte, jaké téma si děti vybraly, jména a věk všech členů týmu, adresu a Váš e-mailový kontakt. Více informací o výzvě najdete přílohou zprávy.

Zaslané vynálezy budou sloužit jako inspirace k připravované interaktivní inscenaci Alchymisti v podání divadla Geisslers Hofcomoedianten. Porota složená z tvůrců inscenace a odborníků vybere sedm vítězných projektu. Ty se stanou součástí doprovodného programu k představení. Jejich autoři budou své nápady prezentovat formou TED talku na festivalu pro malé i velké diváky VILOmeniny 24. listopadu 2023 v Divadle VILA Štvanice v Praze. Zároveň se stanou našimi VIP hosty na premiéře inscenace Alchymisti v březnu 2024. A když se všechno podaří, přivezeme naši divadelní alchymistickou dílnu až do vašeho města.

Geisslers Hofcomoedianten je nezávislý divadelní soubor, který již více než dvacet let tvoří současné hravé divadlo inspirované barokem. Neusilujeme však o rekonstrukci původních barokních her a předloze dáváme současný rozměr, objevujeme nadčasová témata, zapomenuté příběhy, odkazy slavných divadelních osobností a paralely mezi minulostí a současností. Od roku 2014 pravidelně hrajeme na jevišti Divadla VILA Štvanice, kde také od roku 2015 pořádáme festival pro rodiny s dětmi VILOmeniny. Od svého počátku jsou Geissleři součástí festivalu barokního divadla a hudby THEATRUM KUKS. Každoročně v létě vyráží soubor na turné napříč Českou republikou a pod hlavičkou Festivalu zámeckých a klášterních divadel oživuje místa s divadelní historií.
Více informací najdete na www.geisslers.cz 

Projekt Alchymisti je připravován ve spolupráci s Českým Rozhlasem Junior, který v září 2023 přinese seriál sedmi minidramat o slavných alchymistech s navazující rodinnou hrou. Je také součástí evropského projektu We can change the world.

 

Přílohy

Alchymisti vyzva pro deti (2)
Alchymisti vyzva pro deti (2)
1 MB
Zpět na výpis
Bc. Květa Šírová

Administrátor portálu

  • Liberecký kraj
  • Krajský akční plán Libereckého kraje
  • Naplňování Krajského akčního plánu Libereckého kraje