Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Více informací
Přeskočit k hlavnímu obsahu
Garantováno OŠMTS
3 plakát soutěžní kvíz KPBI 2023

Soutěž projektu Kraje pro bezpečný internet je určena pro žáky a studenty základních a středních škol. Tématem soutěže je jako každý rok bezpečné chování v prostředí internetu a při využívání informačních a komunikačních technologií.

Žáci a studenti si mohou na webových stránkách www.kpbi.cz prostudovat e-learningové kurzy a krátké videospoty na stále aktuálnější téma bezpečného chování na internetu. Kurzy jsou jako v předchozích letech doplněny soutěžním kvízem o věcné ceny od společnosti Microsoft s.r.o. a GORDIC. Žáci a studenti se mohou také zapojit do náročnějšího Kvízu PLUS, který je určen zkušenějším a zvídavějším studentům. Soutěžící se do něj dostanou po absolvování soutěžního kvízu. I zde mohou úspěšní studenti získat hodnotné ceny. Ti nejúspěšnější v kraji následně postoupí do krajského a celorepublikového finále.

Pokud jste se do soutěžního kvízu zapojili již v minulosti, dovoluji si upozornit, že je nezbytné, aby si žáci vytvořili novou registraci. V souvislosti s nařízením GDPR je u žáků mladších 16 let vyžadován souhlas rodičů se zpracováním osobních údajů. Žáci musí při registraci zadat kontaktní údaje na rodiče (telefon či e-mail). Pokud rodiče souhlas do 48 hod. udělí, bude soutěžící zařazen do slosování o hodnotné ceny, pokud ne, bude jeho registrace smazána a nebude moci být zařazen do slosování o hodnotné ceny. Přechodnou dobu 48 hod jsme zvolili proto, aby se děti mohly do kvízu zaregistrovat během výuky.

Ráda bych Vás požádala o předání informací o projektu, e-learningových lekcích, videospotech, pocastech a soutěžním kvízu Kraje pro bezpečný internet učitelům, kteří se touto oblastí při výuce zabývají a o vyvěšení informačního plakátu, jehož elektronickou verzi naleznete v příloze dopisu, ve třídách Vaší školy.

Děkuji Vám za aktivní propagaci projektu Kraje pro bezpečný internet na vaší škole a tím i účinnou podporu prevence proti kybernetické kriminalitě směřované na děti a mládež.

Přílohy:

PlakátPlakát

Dopis pro školyDopis pro školy

LetáčekLetáček

Zpět na výpis
Bc. Květa Šírová

Administrátor portálu

  • Liberecký kraj
  • Krajský akční plán Libereckého kraje
  • Naplňování Krajského akčního plánu Libereckého kraje